T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / SULTANBEYLİ - AZİZ SANCAR ANADOLU LİSESİ

Haberler

Ekm

Ekm

Eğitimde bilimselliğin yanı sıra sanatsal yaratıcılığa önem veren okulumuz Maltepe Üniversitesi ile yaptığı Sosyal ve Bilimsel İşbirliği protokolü kapsamında Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümü hocaları ile " İstanbul Simgeleri Kültür ve Sanat" başlıklı bir proje yürüttü. Dr. Yasemin Özen ve H. Tuba Civelek 1 Ekim 2021 tarihinde okulumuzda sanata meraklı öğrencilerle bir araya geldi. İstanbul'un kültürel simgeleri üzerine sohbet eden öğrenciler, hocalarımızın eşliğinde İstanbul simgelerini akrilik boyama yöntemi ile çalıştı. Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım ve Çizgi Film ve Animasyon bölümleri hakkında öğrencileri bilgilendiren Özen ve Civelek, öğrencilerimizin sorularını da yanıtladı.

 Öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra kariyer yönlendirme faaliyetlerini, sosyal beceri gelişimlerini ve sanatsal farkındalık kazanmalarını önemseyen okulumuz 2021-2022 boyunca üniversitelerle yapacağı ortak projelerinin ilkini gerçekleştirmiş oldu.

Maltepe Üniversitesi'nden katılan hocalarımıza ve emeklerini sanata dönüştüren öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Ağu

"TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" adlı eTwinning projesiyle Kalite Etiketi ödülü alan öğretmenimiz Yasemin Katırcı ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ağu

"Our Culture is Your Treasure" adlı eTwnning projesiyle Ulusal Kalite Etiketi ödülü alan öğretmenimiz İlknur AY ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ağu

Ağu

Okulum Temiz Projesi kapsamında okulumuzun periyodik temizlik ve hijyen uygulması yapıldı;katkıları için Özcan Koltuk Halı yıkamaya teşekkür ederiz.

Tem

Tem

Okulumuzun tanıtım videosu

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın  yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında öğrencilerimiz belirledikleri malzemelerden ürünler tasarladılar. Hazırladıkları bu ürünleri,  Emaze web2.0 uygulamasını kullanarak e-sergi şeklinde sundular. e-sergimizi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz: 

https://app.emaze.com/@AOQOLFFFW/virtual-school

Haz

Okulumuzun ortaklığıyla  yürütülmekte olan 'Erasmus TV International' isimli Erasmus+ KA229 projemizin ilk ulusötesi öğrenme, öğretme ve eğitim (LTT) faaliyeti pandemi sebebiyle  9, 15-19 ve 25 Mart tarihlerinde, online olarak Polonya liderliğinde gerçekleştirilmiştir. Faaliyete 13 öğrenci ve 3 öğretmen olmak üzere 16 kişi katılım göstermiş olup, sertifikaları kendilerine  okul müdürümüz Hüseyin Karaca tarafından takdim edilmiştir. Faaliyete katkıda bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi okulumuz adına tebrik eder, emeklerinden dolayi teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın  yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında "Tüketim" temalı çizgi film yapıldı. Çizgi filmi, 8 farklı okuldan gelen takımlarla karma şekilde oluşturulan Çalışkan Arılar Takımı Web 2.0 aracı olan  Plotagon programı ile tasarladı. 

Çizgi film videomuz aşağıdaki linktedir:

https://youtu.be/OR59rBEfiJc

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında proje takımlarımız, story jumper web 2.0 uygulaması ile dijital hikaye yazdılar. Hikayemizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://www.storyjumper.com/book/read/108543736/60abfa1ee3059#

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın  yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında öğrencilerimiz, fikir alış-verişinde bulunarak ''Bilinçli Tüketici Nasıl Olmalı?'' konulu anket hazırladılar. Okulumuz veli ve öğrencilerinin de katılımıyla toplamda 407 kişi anketimizi cevapladı. Anket sorularına ve sonuç raporuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

ANKET SORULARIMIZ : https://www.youtube.com/watch?v=AgRWYypDbWM&t=71s

RAPORUMUZ: https://www.youtube.com/watch?v=qBCWbd4Qk7g

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın  yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında proje öğrencilerimiz;  9 Mayıs eTwinning Gününde ''eTwinning ''  hakkındaki düşüncelerini slogan halinde sundular. Bu sloganlardan Plotagon Web 2.0 uygulaması ile çizgi film oluşturduk.  Çizgi film videomuz aşağıdaki linktedir:


https://www.youtube.com/watch?v=yf7jpomjNFg

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizden Yasemin KATIRCI'nın  yürüttüğü "TÜKETEN İNSANDAN ÜRETEN İNSANA - FROM CONSUMING HUMAN TO PRODUCING HUMAN" isimli eTwinning projemiz kapsamında proje öğrencilerimizin tasarım aşamalarından kareler...