T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / SULTANBEYLİ - AZİZ SANCAR ANADOLU LİSESİ

Haberler

Ekm

9-B sınıfı ,kimya öğretmeni Ufuk Bilican ile laboratuvar kurallarını öğrendiler ,öğrencilerimize ayrıca derslerde kullanılacak olan cam malzemelerin tanıtımı yapıldı.

Eyl

Sultanbeyli Belediyesi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen kitap fuarına öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte katılım sağladık.

May

19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda düzenlemiş olduğumuz Gençlik Festivali renkli görüntülere sahne oldu ,öğrencilerimiz yorucu geçen bir yılın sonunda doyasıya eğlendiler ,değerleri katkılarından dolayı okul idaremize ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

Ock

Maltepe Üniversites'nde ve okulumuzda Erasmus+project K229 "Erasmus TV International" kapsamında Kubilay DERİNOĞLU tarafından siber zorbalıkla baş etme ve güvenli internet kullanımı konusunda seminer verilmiştir. Bu konuda bir de kitapçık hazırlamıştır.

Haz

Aziz Sancar Anadolu Lisesinde Gurur Günü

Dört yıl önce birer kıvılcım olarak aldığımız öğrencilerimizi, geleceği aydınlatacak birer meşale olarak ilk mezunları vermenin gururunu yaşıyoruz.

31 Mayıs 2022 Salı günü 12. Sınıf öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile coşkulu bir mezuniyet programı gerçekleştirdik. Mezuniyet törenimize velilerimiz de yoğun ilgi gösterdi.

Program, okul müdürü Sayın Hüseyin KARACA'nın açılış konuşması ile başladı. Sonrasında 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birincimiz 12 A sınıfı öğrencisi Ayşenur Güleryüz'ün veda konuşması ile devam etti. Mezuniyet kütüğüne isim çakma töreni ve bayrak-flama devir teslimi ile süren programda duygu dolu anlar yaşandı.

Okula veda etmenin burukluğu ve mezun olmanın sevinci eşliğinde eğlence dolu bir akşam geçiren öğrencilerimize çeşitli etkinlikler ve ikramlar sunuldu. Okulumuz tarihine altın harflerle kazıdığımız öğrencilerimizi tebrik eder. Başarılarının devamını dileriz. Ayrıca uzun uğraşı ve yoğun emek ürünü olan mezuniyet programının hazırlanmasında katkısı olan okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Haz

Okulumuz Aziz Sancar Anadolu Lisesi  

İngilizce öğretmenimiz İlknur AY ve öğrenci ekibinin kurucusu olduğu "Our Culture is Your Treasure - Bizim Kültürümüz Sizin Hazinenizdir " isimli e-Twinning  projemiz Avrupa Kalite Etiketi; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Yasemin KATIRCI ve öğrenci ekibinin kurucusu olduğu "From Consuming Human to Producing Human - Tüketen İnsandan Üreten İnsana" isimli eTwinning projemiz Ulusal Kalite Etiketi almıştır. 

31.05.2022 tarihinde Üsküdar Haydarpaşa Lisesi'nde gerçekleşen törende ödüllerini alan öğretmenlerimizi ve projelerde görev alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

Mrt

"Erasmus+ KA229 "Erasmus TV International" adli projemiz kapsamında Viana do Castelo/ Portekiz'e giden öğrenci ve öğretmenlerimiz, 1. ve 2. günlerinde diğer grupların varışlarını beklerken Porto ve Viana do Castelo şehirlerini keşfetme fırsatı buldular. İspanya, Polonya, Romanya ve İtalya'nın da katıldığı kısa süreli öğrenci değişim programının ilk ve ikinci günü, ortak ülkelerle bir araya gelinmesiyle ve sunumlar için yapılan hazirliklarla sona erdi. 

#erasmustvinternational

#sultanbeyliazizsancaranadolulisesi

Mrt

Okulumuz bünyesinde yapılmakta olan TYT ve AYT kursularına devam eden 11.-12. sınıf öğrencilerimize yoğun geçen çalışma tempoları arasında kısa bir mola verebilmek amacıyla okul müdürümüz Sayın Hüseyin KARACA tarafından mangal etkinliği düzenlenmiştir,katılım sağlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Kas

Okulumuz İngilizce Öğretmeni İlknur AY ve 9. sınıf öğrencilerimiz ile ortak olduğumuz "Europe through our eyes" isimli uluslararası eTwinning projemiz eylül ayı itibariyle başlamıştır. Projemizin amacı Avrupa ülkelerinden yeni insanlarla tanışmak ve günlük yaşamları hakkında bilgi edinmektir. Ayrıca projemiz öğrencilerimize İngilizce iletişim becerilerini geliştirme, sanal olarak iletişim kurma ve bilgi paylaşabilme olanağı sunmaktadır. Projemize emek veren öğretmenimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ekm

Ekm

Eğitimde bilimselliğin yanı sıra sanatsal yaratıcılığa önem veren okulumuz Maltepe Üniversitesi ile yaptığı Sosyal ve Bilimsel İşbirliği protokolü kapsamında Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümü hocaları ile " İstanbul Simgeleri Kültür ve Sanat" başlıklı bir proje yürüttü. Dr. Yasemin Özen ve H. Tuba Civelek 1 Ekim 2021 tarihinde okulumuzda sanata meraklı öğrencilerle bir araya geldi. İstanbul'un kültürel simgeleri üzerine sohbet eden öğrenciler, hocalarımızın eşliğinde İstanbul simgelerini akrilik boyama yöntemi ile çalıştı. Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım ve Çizgi Film ve Animasyon bölümleri hakkında öğrencileri bilgilendiren Özen ve Civelek, öğrencilerimizin sorularını da yanıtladı.

 Öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra kariyer yönlendirme faaliyetlerini, sosyal beceri gelişimlerini ve sanatsal farkındalık kazanmalarını önemseyen okulumuz 2021-2022 boyunca üniversitelerle yapacağı ortak projelerinin ilkini gerçekleştirmiş oldu.

Maltepe Üniversitesi'nden katılan hocalarımıza ve emeklerini sanata dönüştüren öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Tem

Tem

Okulumuzun tanıtım videosu