T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / SULTANBEYLİ - AZİZ SANCAR ANADOLU LİSESİ

Haberler

Mrt

Kütüphaneler haftası dolasıyla bu yıl kütüphanecilik kolu olarak İstanbul’un en büyük Türkiye’nin ise ikinci büyük kütüphanesi olan Rami Kütüphanesine ziyaret gerçekleştirdik. Kütüphanede yazma eserler, Atatürk Koleksiyonu ve şifahane bulunmaktadır ayrıca kütüphanede her yaştan okuyucuya ayrılan bölümler bulunmaktadır.

Mrt

12.Sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz eşliğinde yükseköğrenim kurumlarını ziyaret devam ediyorlar,bu hafta Gebze Teknik Üniversitesini ziyaret ettiler,bizleri misafir eden üniversite yönetimine teşekkür ediyoruz.

Mrt

Üniversite tanıtımı için İngiltere Nottingham Üniversitesinden okulumuza gelen temsilciler öğrencilerimize bir seminer verdiler. Öğrencilerimiz ve İngilizce öğretmenlerimiz ile etkileşim içerinde güzel  bir tanıtım ve seminer gerçekleştirildi.

Mrt

Öğrencilerimiz Kartal Burak Bora Anadolu Lisesinde düzenlenen İstanbul ilçeler arasi Scrabble turnuvasında okulumuzu başarılı bir şekilde temsil ettiler. 10-D sınıfından öğrencimiz Duru Fıçıcı finalde yarışarak madalya kazanmıştır.

 

Mrt

İstanbul liseler arasında düzenlenmiş olan satranç turnuvasına 28 öğrencimiz ile katılım sağladık 2 gün boyunca devam eden turnuvada öğrencilerimiz bireysel ve takım olarak güzel perfomans sergilediler.1.bölgede kızlarımız takım olarak 2.oldular ayrıca Betül KORKAN turnuva boyunca bütün maçlarını kazanarak turnuvanın en dikkat çeken oyuncusu oldu,katılım sağlayan bütün öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Mrt

Eğlenceli Tarih, Öğrencilerimiz Plevne Müdafasını Gazi Osman Paşayı Plevne marşı eşliğinde öğrenip hoşça vakit geçirdiler .Emeği geçen öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. 

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yılında vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY'u ve milli mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle ve minnetle andık.                                  

Mrt

Öğrencilerimizin üniversite tanıtım etkinlikleri kapsamında  bu haftaki durakları 1453 yılından günümüze ulaşan yüzlerce bilim insanı,akademisyen yetiştiren İstanbul Üniversite'siydi.(Darülfünun)

Mrt

Üniversite tanıtımları kapsamında Ülkemizin önemli eğitim kurumlarından olan Sabancı Üniversitesine öğretmen ve öğrencilerimiz ziyarette bulundular,ilgi ve alakaları nedeniyle üniversite yönetimine teşekkür ediyoruz

Ock

Okulumuz İngilizce Öğretmeni İlknur ay ve 9. sınıf öğrencilerimiz ile ortak olduğumuz "RMYO-Realities: Mine, Yours, Ours" isimli uluslararası eTwinning projemiz eylül ayı itibariyle başlamıştır. Projemize emek veren öğretmenimize ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Proje Ortağı ülkeler;

Almanya

İtalya

İspanya

Ermenistan

 

Ock

İlçemizde düzenlenmiş olan 3*3 liselerarası basketbol turnuvasında okulumuz genç kız basketbol takımı şampiyon olmuştur,kızlarımızı ve beden eğitimi öğretmenimizi tebrik ediyor ,her türlü sportif etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerimizin yanında olan okul müdürümüz Hüseyin KARACA'YA teşekkür ediyoruz.

Ara

ASAL'da Spor ve Centilmenlik Dolu Bir Futbol Turnuvası Geride Kaldı

Organizasyonunu okulumuz 12-F sınıfı öğrencilerinden Yusuf Eren, Ümit, Kerim Erdem ve İlkay'ın gerçekleştirdiği futbol turnuvası hem ilk olması hem de yoğun ilgiyle karşılanması ve coşkulu bir şekilde geçmesiyle okul tarihimize altın harflerle yazıldı. 

Elemeler-yarı final- final şeklinde düzenlenen maçların son maçı 11-G ve 11-H sınıfları arasında oynandı. Her saniyesi mücadele dolu, seyir zevki yüksek maçı Mdr. Yrd. Sayın Rubil USTA yönetti. Normal süresi berabere tamamlanan maç, penaltılarda 11-H sınıfının şampiyonluğu ile sonuçlandı. 

Okulda düzenlenen ödül töreninde konuşan Okul Müdürü Sayın Hüseyin KARACA, şampiyon takımı kutlarken organizasyon ekibini tebrik ettik. 

Okulumuz adına emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ara

Gedik Üniversitesi Roket ve Uydu Takımını okulumuzda misafir ederek öğrencilerimizle buluşturduk.Deneyimlerini öğrencilerimizle paylaşan takım üyelerine teşekkür ediyoruz.

Kas

Hepimizin bildiği gibi Ulu Önder Atatürk, 10 Kasım 1938'de aramızdan ayrılmıştır fakat geride bıraktığı eserleriyle milletimizin kalbinde sonsuza dek hiç bitmeyecek bir sevgiye imza atmış bu nedenle de günümüze dek yaşatılmış ve ebediyete kadar da bu milletin kalbinde yaşayacaktır.

Kas

Bu yıl Sultanbeyli Kaymakamlığı adına Aziz Sancar Anadolu Lisesinin hazırladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkulu bir törenle kutlandı. Sultanbeyli'nin yeni kent meydanında gerçekleştirilen törende Sultanbeyli Kaymakamı Sayın Kemal Şahin, Sultanbeyli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Keskin, Garnizon Komutanı Vekili, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, idari amirler de hazır bulundular.  Tören Sultanbeyli Kaymakamı Sayın Kemal Şahin'in konuşmaları, Cumhurbaşkanımızın tebrik mesajının okunması ile başladı. Ardından halk oyunları, karete-do gösterileri ve Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo ve koro performansları gerçekleştirildi. Okul öğrencilerimden oluşturulan orkestra ve koronun şarkılar ve türküleri ile tam anlamı ile bayram havası oluşan tören sonunda protokol üyelerinin tebriklerini kabul eden okul müdürümüz Sayın Hüseyin KARACA, programa görev alan öğretmen ve öğrencilere şükranlarını sundu.